Fuar reklam ve tanıtım ürünleri, kurumsal imajı yansıtmak için en etkili ürünlerdir. İşletmeler tanıtım için çeşitli fuar reklam malzemeleri için sipariş verir. Özel günler için reklam ve tanıtım faaliyetleri yürütmek için birçok promosyon ve fuar tanıtım ürünleri hazırlanmaktadır. Bu ürünler, şirketin daha fazla kişiye tanıtılmasına ve tanınmasına yardımcı olur. Marka reklam ve PR faaliyetleri için display ürünler kategorisine bakarak ihtiyacınız olan tüm ürünlere anında ulaşabilirsiniz.

Fuar Nedir?

Fuarlar, ticareti geliştirmek amacıyla belirli tarihler arasında belirli bir yerde düzenlenen ve çeşitli firmaların ürünlerini tanıtmaya yönelik etkinliklerdir. Sadece bir sektöre ait ürünlerin tanıtıldığı veya birden fazla ürünün sergilendiği bir ürün fuarı düzenlenebilir. Her şirket, kendisine ayrılan yerde ürünlerini tanıtmak için yerler yaratır. Ayrıca gerekli teşhir ekipmanları ile ürünlerini tanıtmak için bu mekanlarda faaliyet göstermektedir. Fuarlar, organizasyon amaçlarına göre farklılık gösterebilir. Ürün satış sürecinde tanıtım çok önemlidir. Bu sebeble hem büyük hem de küçük firmalar ürünlerini tanıtmak için kapalı pazar alanları da diyebileceğimiz alanlarda stantlar açmaktadır. Tarihleri ​​bu tarihlerde belirlenen ve programlanan fuarlar için ayrılan alanlara fuar alanı denir

Fuar alanındaki işletmeler, satmak istediği ürünleri veya piyasaya çıkaracağı yeni ürünlerin örneklerini müşterilerine anlatmak ve göstermek için fuar alanındaki yerini alır. Fuar alanları organizasyon firması veya yerel yönetimler tarafından kiralanmaktadır. Bu kiralama masrafları, fuara katılmaya karar veren tüm firmalar tarafından karşılanmaktadır. Ülkemizde ürün tanıtım ve reklam alanında birçok firma faaliyet gösterirken, hazırlanması planlanan fuarlar için farklı takvimler belirlenmektedir. Bu takvimlerde düzenlenen fuarlar için uygun fuar alanları sağlanmakta ve bu fuarlar hemen hemen herkese açıktır.

Fuar Türleri Nelerdir?

Fuar Turleri Nelerdir

Hemen hemen tüm ülkelerden firmaların katıldığı ve süresi uzun olan fuarlara expo fuarları denir. Bu fuarlar 3-4 yılda bir yapılsa da uluslararası katılım sağlanmaktadır. Bahsedilen Fuarın faaliyetleri ile ilgili olarak uluslararası arenada firmaların hazırladığı bir takvim bulunmaktadır. Bu takvimlerde hangi fuarın ne zaman yapılacağı belirlenmekte ve fuarı düzenleyen ülke istediği tüm ülkeleri bu fuara katılmaya davet etmektedir.

– Her ülkenin kendi ürünlerini sergilediği ve birden fazla ülkenin katıldığı uluslararası fuarlar,

– Tüketim malları için oluşturulan ve piyasada üretilen ürünlerin tanıtıldığı tüketici fuarları,

– Büyük firmalardan işadamları yararına düzenlenen büyük fuarlar,

– Tek bir ürüne açık olan ve aynı üretimi yapan firmaların uğrak yeri olan entegre fuarlar,

– Bir ülkenin başka ülkelerde tanıtımını yaptığı ürünlerin yapıldığı fuarlardaki solo fuarlar,

Fuar Reklam Ürünleri

Fuar Reklam Urunleri

Fuarlar, benzer sektördeki firmaların ürün veya hizmetlerini sergiledikleri etkinliklerdir. Fuar reklam ürünleri ise markanızı rakip firmalardan ayırarak sergilemektedir. Bu sebeble hemen hemen tüm firmalar fuar promosyon ürünleri kullanmaktadır. Ayrıca fuar katılımcılarına dağıtabileceğiniz promosyon ürünleri de ziyaretçilerin ilgisini çekecektir.

Banner Ürünleri, Poster, Billboard, Yelkenli Bayrak, Roll Up Banner, Logolu Balon, Antetli Kağıt, Diplomat Zarf, Masa Bayrağı ve Kırlangıç ​​Bayrağı, katılımcıların dikkatini markanıza çekmek için kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Fuar Reklam Malzemeleri

Opak folyo sticker/etiket, şeffaf folyo sticker/etiket, kaplamalı sticker/etiket, damla etiket, karton, balon baskı, karton bardak altlığı, cep dosyası, not defteri, pvc bardak altlığı, pad, küp notlar, tabela, spiral not defterleri ve karton ürünleri standınız, siz katılımcıları memnun edebilir ve standınıza daha fazla katılımcı getirebilirsiniz. Ayrıca katılımcılara el ilanları, broşürler ve kataloglar dağıtarak onlara markanız hakkında daha fazla bilgi verebilirsiniz. Fuarlarda kartvizit dağıtmak, müşterilerin size geri dönmesini sağlamanın etkili bir yoludur. Bu nedenden kartvizit bastırmayı unutmamalısınız.

Fuar Tanıtım Ürünleri

Fuar Tanitim Urunleri

Son yıllarda artan maliyetler, profesyonel reklam ajansları ile çalışmayı zorlaştırdı! Ancak işletmeler için fuar alanlarında gerçekleştirilen reklam ve tanıtım faaliyetleri kesintiye uğramaması gereken çok önemli faaliyetlerdir. Bu nedenle reklam ajansları ile çalışmayan firmalar, gerekli fuar tanıtım ürünleri‘ni kendi bünyelerine ekleyerek kendi reklam ve tanıtım faaliyetlerini yürütmeyi tercih etmektedirler. Bu sayede maliyetleri düşürerek tasarruf ederler ve kendi ekipmanlarına sahip olurlar. Ancak firmanın doğru, kaliteli promosyon ekipmanlarına sahip olabilmesi için güvenilir bir ekipman tedarikçisi ile çalışması gerekmektedir. Türkeli reklamcılık bu konuda size yardımcı olmaktadır.

Aksi takdirde firmaların tanıtım çalışmaları ile başarılı bir şekilde baş etmesi çok zor olacaktır. Bu nedenle işinizin reklamını ve tanıtımını yapabilmek için, işinizin bugününü ve geleceğini güvence altına almak için uygun bir ekipman tedarikçisinden yardım almanız gerekecektir. Böylece gerekli çalışmaları yapabilecek donanıma sahip bir kadrodan yararlanma şansına sahip olacaksınız. Bu nedenle ister fuar ister birçok farklı promosyon organizasyonunda display ürünleri satan firmalarla çalışmak için doğru ekipmanı kullanmanız önemlidir. Örümcek standları, tanıtım broşürleri, yardım masası vb. promosyon ekipmanları ürün bilgi alanlarına kurulabilecek ekipmanların bir parçası olabilir. Bu ekipmanı türkeli reklamcılık aracılığıyla temin edebilir ve fuar alanlarında kullanabileceğiniz reklam malzemelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Fuar Alanlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fuar alanında kullanacağınız ekipman, tanıtımını yapacağınız ürün veya hizmetin niteliğine ve fuar alanında kiralayacağınız alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Size en uygun fuar reklam ürünleri seçmek için bizimle iletişime geçerek yardım alabilir veya aşağıda bahsettiğimiz fuar tanıtım ürünlerine göz atabilirsiniz.

Kaliteden Ödün Vermeyin

Dikkate alınması gereken bir diğer husus ise kalitedir. Kalite kurumsal kimlik konusunda en önemli unsurdur. Elbette, kalitesiz malzemeler veya kötü işçilik, tasarımın genel görünümüne yansır. Bu nedenle kesinlikle kaliteli ürün üreten bir firmadan tercih yapmalısınız. Aksi takdirde markanızın prestijini olumsuz etkileme riskini alırsınız.

Tabii ki, kullanışlılık da önemlidir. Tanıtımı yapılacak ürün veya hizmetin uygun bir tasarıma sahip olması gerekir. Ziyaretçilere rahat bir ortamda bilgi verilmeli! Aynı zamanda fuarda bir firmaya ayrılan alanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlayabilecek bir tasarımla stand hazırlanmalıdır. Tüm bu kriterleri karşılayan stand tasarımları için firmamızın ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Fuar Dekorasyonunda Kullanılması Gerekenler

Özellikle büyük metrekareli fuar stantlarında fuar stand tasarımı kadar fuar stand dekorasyonunda da önemli bir konudur. Potansiyel müşterilerinizi ağırladığınız bankolar, açık alanda yapılan toplantılarda kullanılan sandalye ve masalar, hatta fuar süresince toplantılarınızı gerçekleştirebileceğiniz kaplan toplantı alanlarında kullanılan malzemeler bile, mekanın dekorasyonunda kullanılmaktadır. Şık tekli koltuklar, konforlu ikili koltuklar, kahve-çay keyfi için sehpalar, fuar standınızın havasını değiştirecek iç mekan bitkileri gibi malzemeler fuar dekorasyonunda kullanılan malzemelerden bazılarıdır.

Fuarlarda Kullanılan Display Ürünler Nelerdir?

Fuarlarda Kullanilan Display Urunler Nelerdir

Fuar merkezi ziyaretçiler için renkli bir etkinlik alanıysa, katılımcı firmalar için durum çok farklı. Fuarlar, işletmeler için bir rekabet alanıdır. Kendi sektörlerinde faaliyet gösteren rakipleriyle aynı platformda ürün veya hizmet tanıtımı yapan firmalar, her şeyden önce seçtikleri stand ile rakiplerinden sıyrılmak isterler. Bu anlamda fuar standında hangi display ürünler olmalı sorusu devreye giriyor.

Öncelikle fuar standında olması gereken şeylerden biri de dikkat çekmek. Firmaların bu rekabet ortamında fark yaratan tanıtım çalışmaları yapabilmeleri için öncelikle fark yaratan bir standa sahip olmaları gerekmektedir. Halihazırda onlarca ziyaretçinin ilgisini çekebilecek bir stant kullanımı firmanın fuarda öne çıkmasını sağlıyor. Aşağıda kullanılması gereken display ürünleri bulabilirsiniz ve sitemiz üzerinden ürünleri detaylıca inceleyebilirsiniz.

Son olarak türkeli reklamcılık ürünleri sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyacaktır.

Tümünü Göster

Benzer gönderiler