Her gün tabelalar görüyoruz. Tabela çeşitleri hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Onlar hayatımızın önemli bir parçası. Caddede araç sürerken ve hangi hızda gideceğinizi veya en yakın kasabaya nasıl gideceğinizi gösteren yol işaretleri ile karşılaşacaksınız. İşyerinde, oraya, buraya ve her yere saçılmış sağlık ve güvenlik işaretleri keşfedeceksiniz. Market alışverişi için şehre gidin ve mağaza tabelalarının bol olduğunu, açılış saatlerini ve ayrıca indirim ve fırsatların görüntülerini detaylandırdığını fark edeceksiniz. Tabela modelleri özellikle de firmaların ve işyerlerinin vazgeçilmezidir. Tabelalar bir işletmeye kimlik kazandırmaktadır. Reklam tabelaları hakkında merak ettiklerinizi bu yazıda değerlendiriyoruz.

Tabela Nedir?

Tabela Nedir

Peki, tabela nedir? Tabela genellikle bilgiyi bir izleyici kitlesine iletmeyi amaçlayan her türlü grafik gösterim olarak tanımlanır.

Tabelanın Amacı Nedir?

Tabelanin Amaci Nedir

Tipik olarak, tabelalar birkaç ortak amaca hizmet etme eğilimindedir. Tanıtım yapmak, tanımlamak, bilgi sağlamak, talimat vermek veya güvenlik bilincini artırmak. Tabelaların bazı bilindik kullanım tarzları vardır. Ayrıca reklamcılık sektöründe tabeladan sonra display ürünler çokça tercih edilmektedir.

Reklam ve Pazarlama Tabelaları

İlk olarak tabelalar, genellikle şirketler veya kuruluşlar tarafından reklam ve pazarlama için kullanılır. Reklam panoları da, bu amaçla kullanılabilecek başka işaretler de vardır. Diğer dış mekan tabela çözümleri ve bina kaplamaları, bir markanın reklamını yapmanın alternatif ve başarılı bir yoludur. Geniş formatlı baskı ve büyük canlı dış mekan baskı neredeyse her yere yerleştirilebileceği bir noktaya geldi!

Tabelalar İle Müşterileri Çekin

Tabelalar Ile Musterileri Cekin

Benzer şekilde, işyeri tabelaları ve mağaza tabelaları (hem içeride hem dışarıda) bir şirkete iş çekebilmekte. Ayrıca, müşterileri dışarıdan cezbetmek için vitrinler, merak uyandırmada ve müşterileri içeri girmeye teşvik etmede başarılı olabilmekte. İş güvenliği işaretleri, insanların doğru yerde olduklarını bilmelerini sağlar. Daha da önemlisi, tabela üreticisi düşüncesine üretim merkezinin kalitesini koyduysa, iş tabelaları tek bir kapı açılmadan veya selamlama yapılmadan önce işletmeniz hakkında harika bir ilk izlenim yaratabilmekte. Özellikle de fuar söz konusu olduğunda tabelalar markanıza değer katacaklardır.

Tabela İle Marka Bilinirliği

Tabela Ile Marka Bilinirligi

Oldukça basit olarak, işaretler genellikle bireylerin bir yeri veya markayı tanımasına veya tanımlamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Örneğin, işaretler hangi tuvaleti kullanacağımızı belirlememize yardımcı olur. Marka kimliği açısından, Coca-Cola ve Starbucks, pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak yıllar içinde anında ve tanınabilir cadde işaretleri haline geldi. Zincirler ve bayilikler, lokasyonlarında marka bilinirliği oluşturmak için benzer mağaza vitrinlerini kullanacak.

Yönlendirme Tabelaları

Yonlendirme Tabelalari

Alışveriş merkezleri, hastaneler ve şirketler gibi geniş mekanlar için yönlendirme levhaları gereklidir. Bu bina tabelaları ile ziyaretçilerin veya müşterilerin kaybolma olasılığı daha düşüktür. Ve bu da işletmeye kötü yansıyabilecek bir durumdan kaçınmaya yardımcı olmakta. Yönlendirme tabelaları, festivaller veya birden fazla bina veya girişin olduğu yerler gibi büyük ölçekli açık hava etkinlikleri için de faydalı olabilmekte. Tabelalar kurumsal kimlik konusunda size anlam katacaktır.

Sağlık ve Güvenlik İşaretleri

Saglik ve Guvenlik Isaretleri

Sağlık ve güvenlik işaretleri, sağlık ve güvenlik bilgilerinin iletilmesinin ana yollarından biridir. İş yerleri, kreşler, okullar ve ofisler gibi yerlerde bulunabilirler. İşaretler, güvenlik için gerekli olan tehlikeler veya tehditler hakkında bilgi ve uyarılar sağlar. Son olarak bu işaretler genellikle iç mekan tabela kategorisine girmektedir.

Tabelalar İle Şık Görünüm

Tabelalar Ile Sik Gorunum

Son olarak, tüm tabelalar mutlaka açık bir amaca hizmet etmez! Bazen bir alanın veya çevresinin genel görünümünü geliştirmek için bir işaret kullanılabilmekte. Hiçbir reklam amacı olmaksızın duvar resimleri kullanarak bile dış mekan tabelalar oluşturabilirsiniz.

Türkeli Reklamcılık ve Tabela

Turkeli Reklamcilik ve Tabela

Türkeli reklamcılık olarak, şirketler ve organizasyonlar için her türlü tabela işi üretme konusunda rakipsiz bir deneyime sahibiz. Geçmiş projelerimiz arasında birçok kurumsal tabela ve markaları yer almaktadır. Buna ek olarak, reklam panoları ve bina kaplamaları için iş ortağı olmaktan mutluluk duyacağız. Ayrıca İstanbul tabela firmaları arasında Türkeli Reklamcılık olarak ön plana çıkmaktayız. Son olarak, tabela fiyatları ve dış mekan reklam işleriniz için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tümünü Göster

Benzer gönderiler